3 sposoby na porządek w zabawkach
3 sposoby na porządek w zabawkach

Zabawki, choć są źródłem radości i zabawy dla dzieci, często stwarzają wyzwanie organizacyjne. No bo kto z nas, rodziców, nie marzy o uporządkowanym pokoju dziecięcym, gdzie nasze pociechy bawią się i uczą? Nie ma się co oszukiwać - utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym i zabawkach to nie lada wyzwanie! W tym wpisie przedstawię Ci 3 skuteczne sposoby na porządek w zabawkach. Wspólnymi siłami zapanujmy nad chaosem!


1. Miękkie kosze na pluszowe zabawki


To rozwiązanie wielofunkcyjne. Idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka zarówno na pluszaki, jak i ubrania do prania. Jednak kosz sam w sobie również może być źródłem zabawy - z jego pomocą dzieci mogą trenować rzuty do celu miękką piłką. Wypełnione pluszakami mogą także przydać się w kąciku do czytania jako duże poduszki. Możesz także wykorzystać je na wszystkie zabawki ‘salonowe’, czyli te, którymi dzieci bawią się poza swoim pokojem ;)
Jeśli masz piętrowy dom, umieść taki kosz przy schodach i wkładaj tam wszystkie rzeczy, które trzeba zanieść na górę lub do pokoi dziecięcych. Stwórz z tego małą rywalizację na jak najszybsze opróżnienie kosza i odłożenie wszystkich rzeczy na miejsce.

W naszym sklepie znajdziesz kosze w różnych wzorach i kolorach, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi.

2. Zestaw krzesełko i stolik


Strefy w pokoju dziecięcym to podstawa organizacji przestrzeni. Pomagają także w zachowaniu ładu przestrzennego. Dlatego krzesełko i stolik to niezbędne elementy dziecięcego pokoju. Nie tylko zachęcą malucha do kreatywnych zajęć, ale także pomogą utrzymać porządek. Wybierz komplet dostosowany do wieku dziecka, z wygodnymi krzesełkami i solidnym stolikiem. Dzięki wbudowanym pojemnikom, jak w przypadku zestawu MULTIFUN Tega baby, można przechowywać wewnątrz kredki, bloki rysunkowe i inne akcesoria. 
Zestawy MULTIFUN wykonane są z materiałów najwyższej jakości, łatwych do utrzymania w czystości. Bogata kolorystyka pozwala dopasować krzesełko i stolik do stylu panującego w danym pomieszczeniu.
 
 

3. Pojemniki na kółkach do organizacji zabawek.


Twój maluch uwielbia klocki, tory, pojazdy i inne zabawki tego typu? Pewnie bawi się nimi wszędzie tylko nie tam, gdzie tego chcemy...? ;) Oczywiście, ale mamy na to sposób. Dzieci lubią być samodzielne, więc pudełko z kółkami idealnie sprawdzi się na ciężkie klocki czy tory kolejki. Dziecko może je przywieźć w dowolne miejsce, a po skończonej zabawie chętniej wszystko wrzuci do jednego dużego pudła i odwiezie z powrotem na miejsce. Przy okazji może też wykorzystać je jako mały jeździk ;) Pudełko z kółkami także sprawdzi się na zabawki, które mogą mieszkać w salonie, o ile będą miały na to wyznaczone miejsce. Możesz także zorganizować w nich miejsce na zabawki, które podmieniasz co jakiś czas, lub dziecięce ubranka.
Pojemniki na kółkach Tega wykonane są z bardzo trwałych materiałów, które zniosą wiele. Szczelne zamknięcie zabezpiecza zawartość przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, a dodatkowo jest zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było ustawianie pojemników jeden na drugim, co pozwala zaoszczędzić miejsce.
 
 
 

ProTip!


Pojemniki i zaplanowanie przestrzeni to jedno, ale bardzo ważną rzeczą, jest wyrabianie w dzieciach nawyku odkładania rzeczy na miejsce i porządkowania przestrzeni. Jak to najlepiej zrobić? Poprzez zabawę!
Jak z porządków zrobić zabawę? Postaw na rywalizację i walkę z czasem! Oto kilka przykładów zabaw, które będą pomoce przy nauce porządków u malucha:

- Ustaw alarm na kilka minut i postaw w widocznym miejscu. Zorganizuj grę, w której dziecko musi w wyznaczonym czasie posprzątać jak najwięcej zabawek! Jeśli dziecko jest starsze, może także policzyć, ile zabawek wrzuciło do pojemnika  czasie.
- Zabawa w wędrujące książki na półkę: weź książeczkę dziecka i pokażdrogę na półkę – w stylu węża, zająca, pociągu, samolotu...
- Ustal jasne reguły porządku dla dzieci i codzienne obowiązki w tym zakresie np. ścielenie łóżka, wrzucanie ubranek do kosza na pranie, wieczorne sprzątanie zabawek, sprzątanie stołu po jedzeniu, wyrzucanie śmieci. Oczywiście dostosuj obowiązki do wieku dziecka i wprowadzaj je stopniowo.
- Przygotuj tablicę z rysunkami odpowiadającymi różnym zadaniom. Za każde wykonane zadanie przyznawaj punkty. Na koniec tygodnia zorganizuj nagrodę dla zwycięzcy.


Podsumowując - zachowanie porządku wśród zabawek dziecięcych to spore wyzwanie. Niemniej jednak to też szansa na rozwijanie u dziecka umiejętności organizacyjnych i odpowiedzialności. Dzięki naszym praktycznym produktom porządkowanie staje się prostsze i bardziej kreatywne. Zastosuj nasze patenty na zachęcanie dzieci do sprzątania. Dzięki nim porządkowanie z przykrego obowiązku stanie się kolejnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.
W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co niezbędne, by wprowadzić ład i porządek w pokoju dziecięcym, oraz uczynić sprzątanie zabawek przyjemnym i efektywnym procesem. Dbając o porządek, uczymy dzieci życiowych umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w przyszłości. Dlatego bawmy się, uczmy i organizujmy razem, tworząc harmonię i radość w codziennym życiu rodziny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl