Mata do zdjęć - obserwuj, jak rośnie Twój Maluszek
Mata do zdjęć - obserwuj, jak rośnie Twój Maluszek

Jaki jest największy paradoks macierzyństwa? Dla mnie był to fakt, że choć godziny i dni potrafiły ciągnąć się w nieskończoność, tygodnie i miesiące mijały w ekspresowym tempie. "Któż by wiedział, że czas leci, gdyby nie lustro i gdyby nie dzieci". O tym, ile prawdy zawierają w sobie słowa autorstwa Jana Sztaudyngera przekonałam się bardzo szybko. Równie szybko dowiedziałam się, jak łatwo wspomnienia ulegają zatarciu wraz z upływem czasu. A co, jeśli powiem Ci, że znam sposób, aby je zatrzymać? I w dodatku może to być równie łatwe, co przyjemne? Z muślinową matą do zdjęć dostępną w naszym sklepie możesz obserwować, jak rośnie Twój Maluszek i uwieczniać poszczególne etapy na zdjęciach.

 

Zatrzymaj wspomnienia

 

Rysowanie za pomocą światła, szerzej znane jako fotografia, powstała w XIX wieku, ale jej korzenie sięgają czasów starożytnej Grecji. I choć technika ewoluowała i autorzy pierwszych odbitek w najśmielszych snach nie mogli przewidzieć, że współcześnie będziemy wykonywać zdjęcia za pomocą smartfona i drukować je w kilka sekund na domowej drukarce, niezmiennie to właśnie fotografia jest najpopularniejszym sposobem na zatrzymanie chwili. Szczególnie, gdy zostajemy Rodzicami ... .

 

Pewnie już się zdążyłaś przekonać, że folder ze zdjęciami rozrasta się bardzo szybko. Dlatego niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia za pomocą skomplikowanych lustrzanek, czy telefonu, warto wypracować sobie jakiś system katalogowania zdjęć, aby w przyszłości móc w łatwy sposób do nich wrócić. Jakie sposoby sprawdzają się u mnie?

 

  • przede wszystkim wyznaczam sobie jeden, konkretny dzień w miesiącu, kiedy zgrywam wszystkie zdjęcia, przeglądam je i usuwam te, które się powtarzają lub nie wyszły
  • zdjęcia które przeszły selekcję i segreguję w folderach na komputerze, które opisuję datą i nazwą wydarzenia, lub zbiorczo danym miesiącem
  • zdjęcia najlepsze z najlepszych kopiuję do osobnego folderu opisanego danym miesiącem i rokiem, a następnie na początku nowego roku zamawiam wydruki w postaci fotoksiążki z danego roku. U mnie ten format sprawdza się najlepiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś częściej drukowała odbitki i samodzielnie tworzyła z nich album
  • tworzę również kopię zdjęć na dysku zewnętrznym, aby nie stracić ich w przypadku awarii komputera

 

Te sposoby organizacji zdjęć, choć wymagają samozaparcia, świetnie sprawdzają się u mnie. Ty możesz zmodyfikować je pod swoje potrzeby i możliwości, segregować i drukować częściej lub rzadziej, albo znaleźć zupełnie inny pomysł na porządek w fotkach. Zachęcam Cię jednak do tego, abyś jakiś sposób sobie wypracowała. W przeciwnym wypadku zdjęcia szybko zamiast nośnikiem wspomnień staną się po prostu kolejnym plikiem na Twoim komputerze, a z każdym mijającym tygodniem będzie Ci trudniej zabrać się za porządki.

 

Jak jeszcze możesz sobie ułatwić kolekcjonowanie wspomnień?

 

Muślinowa mata do zdjęć

 

Muślinowe maty do zdjęć

Wraz z popularyzacją fotografii cyfrowej rozrasta się również rynek gadżetów fotograficznych, z których korzystają nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Jeśli Ty również wraz z pojawieniem się dziecka odkryłaś w sobie pasję do fotografii, nadaj zdjęciom Twojego dziecka spójny wygląd wykorzystując naszą muślinową matę do zdjęć. Dzięki macie możesz z łatwością obserwować rozwój Twojego maluszka w poszczególnych tygodniach, miesiącach i latach jego życia. W prosty sposób, za pomocą sznurka lub ulubionej zabawki, zaznacz mijający czas i uwiecznij go na zdjęciu. Mata stanowi zarówno jednolite tło do zdjęć jak i skalę, dzięki której możesz łatwo porównać, jak rosło Twoje dziecko w poszczególnych miesiącach życia. Po roku lub kilku latach stwórz kolaż z zebranych zdjęć i wydrukuj go w formie plakatu. Będzie zarówno doskonałą pamiątką, jak i ozdobą ściany.

 

Mata do zdjęć dostępna jest w naszym sklepie w trzech wzorach. Wykonana jest z miłej w dotyku muślinowej tkaniny. Jest to produkt uniwersalny, a rozmiar 120x120 cm pozwala na wykorzystanie jej także jako kocyk lub otulacz, który nie podrażnia skóry dziecka. Jest pięknie zapakowana, dzięki czemu świetnie sprawdzi się także jako prezent dla świeżo upieczonych Rodziców.

 

Podsumowanie

 

Warto robić zdjęcia dzieciom, bo ten beztroski czas mija zdecydowanie za szybko. Aby ułatwić Ci to zadanie, byś nie musiała za każdym razem na nowo wymyślać scenografii dla utrwalenia kolejnych etapów rozwoju Twojego maluszka proponujemy Ci muślinową matę służącą jako tło do zdjęć. Sprawdź wzory dostępne w naszym sklepie. I koniecznie oznacz nasz profil jeśli zdecydujesz się opublikować zdjęcie na Instagramie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl