Jak bezpiecznie podróżować samochodem z dzieckiem?
Jak bezpiecznie podróżować samochodem z dzieckiem?

Przepis na noworodkową wyprawkę doskonałą

Przygotowania do przywitania na świecie dziecka, szczególnie tego pierwszego, to niezwykle ekscytująca sprawa dla oczekujących Rodziców.

- Łóżeczko czy dostawka? 
- Wózek, a może chusta? 
- Body wkładane przez głowę, czy kopertowe? Ile sztuk?

Pytania się mnożą, a odpowiedzi na nie i tak zweryfikuje życie, gdy już dziecko pojawi się na świecie. Część rzeczy zapewne w ogóle się nie przyda, część się nie sprawdzi, a niektórych będziesz szukać na szybko. Nie ma jednego przepisu na wyprawkę doskonałą, która sprawdzi się w każdej Rodzinie. Jest za to jedna rzecz bezdyskusyjnie potrzebna większości Maluszków, nad wyborem której warto się dobrze zastanowić i skorzystać z porad ekspertów przed zakupem. Wiesz, co mam na myśli?


Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie dziecka

Oczywiście mam na myśli fotelik samochodowy. To rzecz niezbędna jeśli planujesz podróż samochodem z dzieckiem. Niezależnie od tego, czy to podróż na drugi koniec kraju, czy “tylko” na zakupy dwie ulice dalej. Wypadki się zdarzają nawet na krótkich dystansach, a fotelik samochodowy może uchronić Twoje dziecko przed najgorszym. Jak zatem wybrać najlepszy fotelik dla dziecka?


Bezpieczny fotelik dla dziecka

Foteliki różnią się między sobą nie tylko ceną. Jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Na co konkretnie?

- testy bezpieczeństwa. Nie bez powodu wspominam o nich na samym początku. Aby dowiedzieć się, czy fotelik, który chcesz kupić jest bezpieczny, sprawdź czy w ogóle brał udział w testach ADAC czy zderzeniowych, i jakie są jego noty. Czy to znaczy, że foteliki bez tych ocen nie są bezpieczne? Niestety, brak informacji o udziałach we wspomnianych testach oznacza, że nie wiadomo, jak dany fotelik zachowa się w razie wypadku. Nie wiadomo zatem, czy będzie on chronił Twoje dziecko przed konsekwencjami zderzenia.
- dopasowanie do samochodu. Poszczególne modele samochodów mają różne kanapy - różnie wyprofilowane i ustawione pod różnym kątem. Dlatego też nie każdy fotelik będzie pasował do kanapy w Twoim samochodzie.
- dopasowanie do dziecka. Tu także nie ma uniwersalnych rozwiązań. Niestety, w przypadku pierwszego fotelika, tak zwanej łupinki, którą zazwyczaj kupujemy przed porodem, nie ma możliwości by przymierzyć dziecko do fotelika. Jednak przy wymianie fotelika na większy warto mieć to na uwadze. Bardzo ważne jest, aby dzieci do pierwszego roku życia przewozić tyłem do kierunku jazdy. Przy wymianie fotelika na większy również warto wziąć pod uwagę tę opcję.
poprawny montaż. Tutaj zachęcam do zasięgnięcia porady specjalistów - doradców fotelikowych, których znajdziesz w każdym większym sklepie specjalizującym się w fotelikach samochodowych.
- poprawna pozycja dziecka. To ostatni punkt, jednak równie ważny, jak pozostałe. Na nic się bowiem zda spełnienie powyższych warunków, jeśli pozycja dziecka w foteliku nie będzie właściwa. Zatem przewożąc noworodka w foteliku sprawdź, czy jego głowa nie opada na klatkę piersiową. Przed zapięciem pasów upewnij się, że nie są skręcone, a zapinając dociągnij je tak, by nie zostały luzy. Nie ubieraj dziecka w śliskie, puchowe kombinezony, które uniemożliwiają poprawne zapięcie pasów. Co zatem zrobić zimą?

Jak przewozić dziecko w foteliku zimą

Gdy robi się chłodniej, wielu Rodziców staje przed dylematem - jak ubrać dziecko by po wyjściu z domu było mu ciepło, a jednocześnie podróż była bezpieczna. Jak wspomniałam wyżej - wożenie dziecka w foteliku samochodowym w puchowej kurtce czy kombinezonie nie zapewnia mu bezpieczeństwa. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się otulacz do fotelika. Dzięki niemu zapewnisz dziecku odpowiedni komfort cieplny i jednocześnie zadbasz o bezpieczeństwo podczas podróży.


Jak działa otulacz do fotelika

Otulacz ma kształt kwadratu z doszytym w rogu kapturkiem. Tym, co stanowi o jego funkcjonalności podczas jazdy samochodem są otwory na pasy. Dzięki nim możesz umieścić otulacz w foteliku pod dzieckiem, nie tracąc jednocześnie możliwości zapięcia pasów. Następnie w foteliku umieszczasz dziecko, ubrane odpowiednio do pogody, ale bez warstwy zewnętrznej. Przed wyjściem z domu połami otulacza okrywasz szczelnie dziecko, dzięki czemu zimno mu nie straszne. Podczas podróży, gdy samochód się nagrzeje i temperatura będzie komfortowa, możesz odkryć dziecko bez konieczności odpinania pasów.


Otulacz do fotelika Sensimo

Dostępny w naszym sklepie otulacz do fotelika firmy Sensimo to świetna alternatywa dla ciepłej odzieży dziecięcej podczas jazdy samochodem. Został wykonany z myślą o najmłodszych dzieciach, aby Wasze wspólne podróże był wygodne i komfortowe. Uszyty z najwyższą starannością z przyjemnej w dotyku tkaniny bawełnianej, z poliestrowym wypełnieniem. Kapturek pozwala zabezpieczyć główkę dziecka przed zimnem i podmuchami wiatru. Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź dostępne wzory.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl