Bańki mydlane - zabawa dla dużych i małych!
Bańki mydlane - zabawa dla dużych i małych!

W poprzednim artykule wspomniałam jak ważne jest spędzanie czasu na zewnątrz. Aktywnie, odkrywając naturę, spędzając czas na placach zabaw i wśród zieleni. Dzięki temu spędzamy wspólnie czas, ale także dbamy o zdrowie nasze i naszej rodziny.

Aktywność na świeżym powietrzu ma same plusy. Dziś też chcę nawiązać do tego tematu.

Czy pamiętacie bańki mydlane? 

Gdy byłam dzieckiem, bawiliśmy się w puszczanie baniek bardzo często.

Ogłaszaliśmy zawody czyja bańka utrzyma się dłużej, lub poleci dalej. Płyn do baniek tworzyliśmy sami, z wody i mydła, a za dmuchawkę robiła słomka od napoju rozcięta na końcu.

Robiliśmy eksperymenty z różnych rodzajów mydeł, płynów do naczyń i szamponów, aby stworzyć idealną mieszankę dającą największe i najtrwalsze bańki. To były czasy, gdy każde dziecko miało swój własny przepis, a raczej tajemną miksturę i oczywiście niepowtarzalną technikę dmuchania baniek. To był wyjątkowy czas, wspominam go naprawdę z sentymentem. Dziś mamy mnóstwo płynów profesjonalnych, które dają duże, kolorowe i trwałe bańki. 

Bańki mydlane lubię do dziś, to prosta zabawa, która daje mnóstwo radości.

Teraz mamy ogromny wybór profesjonalnych płynów do baniek mydlanych. Dostępnych jest wiele urządzeń i pistoletów do ich tworzenia.

Do szybkiego wytworzenia dużej ilości baniek polecam Pistolet maszynkę do bańkowych zabaw.

Na festiwalach czy piknikach niemal nieodzownym ich elementem są osoby, które tworzą ogromne bańki. Niektórzy uczynili z tego prawdziwą sztukę, połączoną z występami animatorów, kuglarzy itp. Czasami można zostać zamkniętym w takiej bańce mydlanej! 

Wiosną i latem spędzamy więcej czasu na zewnątrz, a to idealna okazja, aby wypróbować nasze akcesoria do tworzenia baniek mydlanych.

 

Pozwalają tworzyć ogromne ilości baniek w szybki i łatwy sposób. Bańki mydlane to także świetna atrakcja na urodzinach, imprezach i kinderbalach.

W czasie zabawy bańki mogą się szybko skończyć. Dlatego miejcie pod ręką zapas płynu do baniek, aby zabawa trwała jak najdłużej.

A na koniec porada, co zrobić, aby bańki utrzymywały się dłużej? 

Bańki mydlane nie lubią suchego powietrza, dlatego najlepiej puszczać je zaraz po deszczu, gdy w powietrzu czuć jego zapach i wilgoć.

Ciepłe powietrze szybciej wysusza bańki, więc będą mniej trwałe, dlatego w upalny dzień bańki mogą się nam nie udawać. Również świeżo skoszona trawa nie jest sprzymierzeńcem długotrwałych baniek mydlanych.

Zauważ, że pokazy baniek często odbywają się po południu, blisko fontanny lub zbiornika wodnego wtedy, gdy jest większa wilgotność powietrza.

 

Niech moc baniek mydlanych będzie z Wami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl